O nás

#aluminiumheartbeat

Moderní obvodové pláště budov a designové stavební prvky

Jsme ryze česká středně velká stavební společnost s vlastní výrobou se zaměřením na moderní exteriérové a interiérové fasády včetně dalších designových částí staveb z lehkých kovů a skla. Naše realizace najdete v České republice i na Slovensku. Jsme hrdí, že je naše práce vysoce hodnocena nejen laickou veřejností ale především odborníky z oblastí architektury a designu. Nyní připravujeme nové projekty v dalších evropských zemích.

Společnost ALGLAS s.r.o. vznikla na základě dlouholeté zkušenosti v oboru montáže lehkého obvodového pláště a ocelových konstrukcí. V letech 2015 a 2016 postupně přecházela ke kompletní dodávce opláštění budov. Zpočátku s použitím systémových a později s použitím i individuálních nesystémových objektových řešení lehkých obvodových plášťů budov.

Vize, strategie a poslání společnosti

Vizí společnosti je vytvářet jedinečná a spolehlivá řešení, která budou naplňovat očekávání nejnáročnějších zákazníků a korespondovat s nejvyššími nároky na vizuální požadavky opláštění budov. Být plnohodnotným partnerem při realizaci stavebních projektů investorů, developerských společností, generálních dodavatelů a architektů. Budovat tak dlouhodobé partnerství, které považujeme za klíčovou věc v dnešní rychle se měnící době.

Naší strategií je procesní řízení celé společnosti se zaměřením na daný projekt s individuální odpovědností. Každému projektu věnujeme maximální pozornost a péči v celém procesu od získání zakázka až po samotnou realizaci a následný servis. Proto zaměstnáváme zkušené, talentované a průbojné lidi, kteří chtějí být součástí moderní architektury. Vstřícnost a otevřená firemní kultura je jedním ze základních prvků společnosti. Orientace na renomované dodavatele profilových systémů, skel a všech ostatních materiálů je garancí kvalitních materiálových vstupů. Maximální pozornost věnujeme samotné projekci se zpracováním detailní projektové dokumentace.

Posláním společnosti ALGLAS s.r.o. je přinášet svým obchodním partnerům takové výrobky a služby, které odpovídají nejnáročnějším požadavkům na materiály, technické řešení, celkové provedení a kvalitu s ohledem na životní prostředí.

about big about small

History

Projekt „Digitální transformace ve společnosti ALGLAS, s.r.o.“

V roce 2019 získala společnost ALGLAS s.r.o. významný dotační projekt, který umožnil rozvoj společnosti pořízením technologií, hardware a software, které budou společně se stávajícími technologiemi propojeny autonomní obousměrnou komunikací do výrobního procesu společnosti. Realizace projektu v letech 2019-2021.

Publicita_ALGLAS
2016-17

Založení společnosti

Přechod z montážní firmy na společnost dodávající kompletní opláštění budov na klíč. Navýšení obratu v roce 2017 cca o 300 % proti roku 2016.

2018-19

Nová strategie a rozšíření

Rozhodnutí o zahájení vlastní plnohodnotné výroby opláštění budov přináší podstatné navýšení kmenových zaměstnanců nejen v samotné výrobě. Realizace prvních kompletních dodávek obvodových plášťů.

2020-21

Změna sídla a nová výrobní strategie

Přestěhování do nových prostor a zahájení výroby v moderní hale spojené se stabilizací klíčových procesů, obchodní strategií i klíčových pozic. Zahájení výroby blokových fasád, modernizace výrobního zařízení a optimalizace procesů jsou další etapou ve vývoji společnosti.

2022-23

Změna vlastnické struktury a vstup do koncernu THIERRA

Společnost ALGLAS mění svoji vlastnickou strukturu a stává se zakládající společností technologicko-stavebního koncernu THIERRA. Koncern THIERRA kombinujeme moderní řízení staveb s návratem ke kvalitnímu a poctivému řemeslu. Nová a moderní vizuální podoba loga vkusně začlenila společnost do konceptu koncernu THIERRA i celé investiční skupiny FIPOX.